Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Державне підприємство Український державний проектний інститут
тел .: (057) 701-07-30, факс 701-07-29
email: info@ugsp.com.ua | адреса: м. Харків, 61145, вул. Космічна, 21А
"УКРМІСЬКБУДПРОЕКТ"
Про компанію
Хороший проект - економія Вашого часу та способів будівництва, шлях досягнення високого престижу, зручності, комфорту, сучасних умов для життя і роботи, джерело Вашого оптимізму.

   Державне підприємство Український державний проектний інститут «Укрміськбудпроект» заснований в 1938 році як складова частина всесоюзного тресту «Міськбудпроект» системи Народного комісаріату важкої промисловості СРСР з назвою «Харківське відділення тресту« Міськбудпроект ».
   У 1941 році інститут був перетворений в Харківське відділення Всесоюзного тресту «Промбудпроект». Відділенню було надано право виконувати проектно-вишукувальні роботи не тільки на території УРСР, а й усього Радянського Союзу.
За наказом Народного Комісара з будівництва СРСР від 23 жовтня 1943 року № 680 інститут перетворений в Харківське відділення державного всесоюзного тресту по проектуванню будинків, житлових і громадських будівель, інженерного обладнання і будівництва населених місць (Харківське відділення тресту «Міськбудпроект»). З цього часу відбувається поступове укрупнення проектної організації.
Починаючи з 1945 року значне місце в діяльності інституту займають проекти нових селищ, будівель громадського призначення: клубів, театрів. Основні роботи в цей час виконувалися для міст Донбасу - Макіївки, Краматорська, Єнакієвого, Зугрес, Курська, Керчі та Шостки.
    У 1947 році Харківське відділення тресту «Міськбудпроект» отримує урядове завдання на розробку технічної документації житлового і культурно-побутового будівництва в найважливіших центрах країни - Донбасу, Кузбасу, Запоріжжя, Харкова. За рік виконується вже 568 проектів. З цього часу в відділенні стає основним комплексний метод проектування, що створило передумови для здійснення масового будівництва житлових масивів і кварталів.
До 1948 року Харківське відділення було основною проектною організацією на Україні по житловому і цивільному будівництву. З цього моменту відділенням виконуються роботи для Міністерств: металургійної промисловості, будівництва підприємств важкої індустрії, транспортного машинобудування і електропромисловості, важкого машинобудування і тракторобудування, хімічної та вугільної промисловості та ін.
   У 1957 році Харківське відділення Міськбудпроект було передано Міністерству будівництва України і перетворено в Український державний проектний інститут по проектуванню будівель і споруд для масового житлово-цивільного будівництва та забудови районів, міст і селищ (Укрміськбудпроект).
    У 1959 році відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 20 лютого 1959 року № 166, наказом Держбуду УРСР від 2 жовтня 1959 року № 275 інститут був затверджений головним інститутом з комплексного проектування об'єктів житлово-цивільного будівництва та розробці проектів житлових кварталів міст і селищ.
    У 1961 році розпорядженням Ради Міністрів УРСР № 1073-р було створено філії інституту в містах Полтава, Дніпропетровськ і Запоріжжя. У 1963 році організовані Сумської та Кіровоградський філії інституту. А в 1957 році в складі інституту створено Київське виробництво з проектування житлово-цивільного будівництва Київської області. Згодом філії та Київське виробництво були перетворені в самостійні інститути.
    У 1985 році «Укрміськбудпроект» утвердждён як територіальна проектна організація Госгражданстроя Держбуду СРСР, що виконує проектні роботи для Харківської, Полтавської та Сумської області.
   В даний час «Укрміськбудпроект» зберіг статус державного інституту і знаходиться у веденні Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. На підставі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 12.01.1993г. серія А01 № 078995, видане виконавчим комітетом Харківської міської Ради, інститут «Укрміськбудпроект» зареєстрований як Державне підприємство Український державний проектний інститут «Укрміськбудпроект» (ідентифікаційний код №02497980).
    За 70-річний період своєї діяльності інститут виконав: - проекти планування міст, кварталів та селищ; - науково-дослідні розробки з експериментального проектування та будівництва; - проекти великої кількості будівель шкіл, навчальних закладів, дитячих дошкільних установ, будинків лікарень і поліклінік, будинків театрів і кінотеатрів, палаців культури, ресторанів, кафе, готелів, пансіонатів і житлових будинків.
    За роки роботи інститутом спроектовані об'єкти для найважливіших будівництв Радянського Союзу: каналу Дніпро - Донбас, газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, гірничозбагачувального комбінату Криворіжжя, Курської магнітної аномалії, Первомайського «Хімпрому», розроблені генеральні плани міст України і ряду інших регіонів колишнього Радянського Союзу: м.Кременчук, м.Олександрія Кіровоградської області, г.Марганец, м.Кіровоград, м.Світловодськ, м.Куп'янськ, м.Лубни, г.Галяч ,. Красноград, Богодухів, Чугуїв, м.Первомайськ, Балаклея, м.Желєзногорську Курської області, м.Новодністровськ, г.Приморск, районні центри Харківської області.
За багато років існування інститут прийняв безліч професіоналів, які досягли значних висот у своїй справі. Серед них можна відзначити таких фахівців:
Гусаков Володимир Миколайович. Вища освіта за фахом "архітектор" отримав в Харківському сільськогосподарському інституті. Трудову діяльність почав в "Міськбудпроект" архітектором, продовжив керівником групи, пізніше - архітектурно-планувальної майстерні. З листопада 1986 по серпень 1990р. - директор Інституту. На цій відповідальній посаді забезпечував проектною документацією будівництво селища Ургал Байкало-Амурської магістралі, міста Небраска Тюменської області, яке постраждало від землетрусу, міст і селищ Курської магнітної аномалії і ін.
В. Н. Гусаков працював председателeм Державного Комітету будівництва, архітектури та житлової політики України. Є автором багатьох містобудівних проектів, в тому числі генеральних і детальних планів забудови Харкова, Кіровограда, Курська та інших. Брав активну участь в розробці конкурсних проектів реконструкції центрів міст Суми, Полтава, Кривий Ріг, Біла Церква, Кременчук, Лисичанськ.
Шкодовський Юрій Михайлович. Закінчив ХІСІ в 1971р. за фахом архітектор. 18 років був співробітником "Міськбудпроект". Член Спілки архітекторів України (з 1975). Персональні виставки: Харків - 1992,1997,1998; Київ - 1995. Працює головним архітектором м Харкова, зав. кафедрою (з 1998) Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури, професор (з 1994). В даний час ректор Харківського університету будівництва і архітектури.
Чечельницький Сергій Георгійович. У 1977 році закінчив архітектурний факультет Харківського інженерно-будівельного інституту. Заслужений архітектор України, професор Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури і Міжнародного слов'янського університету, дійсний член Української академії архітектури. З 1983 року - член Спілки архітекторів СРСР, Національної спілки архітекторів України. У 1987 - 1999 рр. - головний архітектор проектів в "Укрміськбудпроект". З 2006 року - начальник управління містобудування та архітектури міськради, головний архітектор Харкова.
Рабинович Михайло Самуїлович. Закінчив Харківський інженерно-будівельний інститут за спеціальністю «Архітектура» в 1976 р Місце роботи: з 1977 р - інститут «Укрміськбудпроект», з 1996 р - КТМ «МИР», директор. Автор ряду проектів великих житлових і громадських будівель, комплексів, мікрорайонів у містах України та Росії. Лауреат регіонального рейтингу «Харків'янин року», 2003 р Відзначений медаллю «Незалежність України», 2004 р, дипломом «Лідер будівництва та архітектури України», 2005 р З 2010 року - начальник управління, а потім Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації, головний архітектор області.
Зайденберг Віктор Абрамович. Закінчив архітектурний факультет ХИСИ в 1971 р Працює начальником АСМ-1 інституту "Укрміськбудпроект". Серед робіт - проекти житлових будинків і мікрорайонів, соціально-побутових об'єктів в Кривому Розі, Харкові та області, такі як: Житловий будинок по вул. Отакара Яроша в районі станції метро "Ботанічний Сад", готель по вул. Гоголя, офісна будівля "Ліра" і ін.
Новгородов Володимир Євгенович. Дійсний член Українського відділення Міжнародного комітету охорони пам'яток та історичного середовища (ICOMOS), член-кореспондент Академії архітектури України, член Союзу архітекторів України, член правління Національної Спілки архітекторів України. Лауреат Регіонального рейтингу "Харків'янин року - 2006", лауреат мистецької премії Харківської Міської Ради 2001р. Переможець рейтингу ТОП -100 архітектурного журналу «А + С». Доцент кафедри архітектурного проектування і малюнка Харківської національної академії міського господарства. Автор численних книг і статей вітчизняних і зарубіжних видань з історії архітектури м Слобожанщини.
Чeчечельнскій Павло Георгійович. Член Спілки архітекторів з 1970 року. Дійсний член Української Академії Архітектури, Заслужений архітектор України, лауреат Премії Ради Міністрів СРСР, лауреат міжнародних конкурсів і оглядів архітектурної творчості в Софії, Бухаресті, Стамбулі та Харкові, всеукраїнського конкурсу «Ділова людина України», премії «Народне покликання». Двічі лауреат мистецької премії Міської Ради. Професор Харківської національної академії міського господарства. Автор проектів тринадцяти станцій першої і другої ліній Харківського метрополітену, 28 серій житлових будинків для масового будівництва в містах і селах східної і південної України. Особисто і в авторських колективах розробив більше 500 проектів житлових і громадських будівель. Більше 40 разів був призером архітектурних проектів року.
Погорєлов Володимир Маркович. Учасник і доповідач на міжнародному конгресі геронтологів СРСР в 1971 р, Міжнародному конгресі з модернізації житлових будинків в Центральній і Східній Європі (Берлін 1998 г.) Автор великих житлових комплексів в містах України і Росії: Запоріжжя, Нікополь, Донецьк, Краснодон, Білгород і інших. Лауреат премії всесоюзних і республіканських конкурсів на кращий проект. Лауреат Державної премії СРСР. Член Спілки архітекторів СРСР і України з 1957 року.
Михальська Ольга Миколаївна. Лауреат конкурсів архітектурної творчості. Розробник генеральних планів забудови населених пунктів Харківської, Чернівецької, Дніпропетровської областей України, м Желєзногорська в Курській області Російської Федерації. Учасник розробки проектів торгових комплексів, будівлі Хоспісу в м.Харкові, офісної будівлі банку в м Бєлгороді, готелю на 200 місць в Коктебелі АР Крим, комплексу культурно-просвітніх установ з реставрацією пам'ятки архітектури Х1Х століття штабів військових поселень у м. Чугуєві Харківської області.
Пересадько Володимир Миколайович. Член Спілки архітекторів з 1979 р У 1973 р Закінчив архітектурний факультет Брестського інженерно-будівельного інституту. Працював викладачем архітектурного факультету БІСІ, головним архітектором Луцька. З 1987 р і по теперішній час - ГАП інституту «Укрміськбудпроект». Автор генеральних планів міст Лубни, Куп'янськ, Зміїв, Сєвєродонецьк, Железногорськ (Росія), житлових і громадських будівель. Лауреат архітектурних конкурсів.
ПРО КОМПАНІЮ
ПОСЛУГИ
info@ugsp.com.ua

тел. (057) 701-07-30

факс 701-07-29

61145
м. Харьків, вул. Космічна, 21А
ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК